Konuşurken inandırıcı olmalısınız

0
37

ÖNERİ: Konuşurken sesinizin tonunu ve hızını yavaş bir şekilde ayarlamalı ve bunu hep böyle kontrol etmelisiniz. Liderler ve güçlü insanlar çevresindeki insanlardan biraz ayrı dururlar. Hafifçe öne eğilir, kollar ve bacakalar gevşek ve hafifçe yaygın dururlar. Fakat bu duruş erkekler ve kadınlar için farklıdır. Kadınlar genellikle etek giydikleri için duruşları da daha küçük yer kaplar. Eğer kadınlar daha güçlü görünmek için ellerini kolarını açıp otururlarsa vermek istediği mesajı tam olarak veremezler ve yanlış anlaşılabilirler. Kadınların en yaygın duruşu kollarını, bacaklarını vücutlarını bitiştirerek durmaktadır. Genelde insanlar duruşlarına göre kendilerini de farklı duygular hissederler.

 

ÖNERİLER: Vücudunuzun hafızasını çalıştırarak belli durumlarda hangi pozisyonu alması gerektiğini öğretmelisiniz. Her duygu sırasında da ne gibi bir pozisyon aldığınızı da bilmelisiniz. Bir arkadaşınıza sorabilirsiniz. Bir grupta gözlerinin seviyesini biraz yukarda olan birisi varsa genelde bir lider olarak algılanır ve insanların baktığı ilk kişi de o olur.

 

ÖNERİLER: Ayakta iken vedik otururken yüksek durun.Eğer insanların sizi dinlemesini istiyorsanız gözlerinizi diğerlerinden daha yüksek seviyede tutmalısınız.Ve gerektiğinde ayağa kalkmalısınız. Gülümsemek insanı daha arkadaşça daha cazibeli ve daha açık yapar. Aynı zamanda gülümseme bazı vücut hareketleriyle birleştirildigi zaman kötü düşüncelere neden olabilir.Gülümsemek özellile kadınlar için çok önemlidir. Daha dostça bir görüntü için de gülümsemek çok etkilidir.

Sizi siz yapan, siz olacaksınız.

Sevgi ve Saygılarımla,

Hoşça kalın

Ayson Karabağ

ayson_karabag@hotmail.com

0532 3910934