ASİSTAN SEKRETERİN DAHA ÇEKİCİ OLMASINI SAĞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

0
261

Daha çekici olabilmenin, elbet bir sırrı, bir yolu veya bir yönetimi vardır.

Çekicilik, soyut bir kavramdır. Kişiye, topluma, gelenek ve göreneklere, uygarlık ve kültür düzeyi ile çevreye göre değişir. Bu nedenle, çekiciliğe ilişkin pek çok şeyler söylenebilir, çok yönlü eleştiriler yapılabilir. Çekicilik kavramında genelde ortak bir görüş, ortak bir değer ölçüsü saptamak ve daha çekici olabilmenin sırrını çözümlemeye çalışmak akla, en uygun yoldur.

Çekici, alımlı ya da güzel olma, yüz güzelliği, vücut güzelliği veya modaya uygunluk yada güzel giyim olarak düşünülebilir. Çekicilik, alımlılık veya güzellik, yüz görüşünün, vücut  yapısının, konuşmanın, ses tonunun, tavır ve davranışların, çevreye ve giyenin kişiliğine uygun ve yakışan uyumlu bir giyim ile pekişmesi ve tamamlanmasıdır. Daha çekici olmak için, kendinize yakışan ve uygun olan giyimin eçimi gerekmektedir.

Kendiniz ve vücut yapılarınızla ilgili ölçü ve özellikleri bilmeden, sizin için en iyi olanına karar veremezsiniz. Giysilerinizi, hangi ölçülere göre seçeceksiniz? Saçınıza, nasıl bir biçim vereceksiniz?  Nasıl bir makyaj yapacaksınız? Seçtiğiniz elbise, yaptığınız saç şekli ve makyajınızla, kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Çeki-düzen ve iyi giyim seçimi, doğal güzelliği daha çok arttırabilir. Kuşkusuz herkes güzel olamaz; fakat herkes, görünüşünü güzelleştirebilir ve daha çekici olabilir. Genç ve yetişkinler üzerinde yapılan bir incelemede, çekici ve alımlı kişilerden birçoğunun fiziksel özelliklerine uygun giyim seçimine dikkat etmek ve kişisel bakımlarına özen göstermekle, çekici ve alımlı görünüşlerini artırdıkları ileri sürülmüştür.

Kendinize uygun bir giyim planınız olsun.

Kişiliğinizi dikkate alarak, çekici giysiler giyiniz.

Moda olan giyimden, sadece size uygun olanını seçme yeteneğini geliştiriniz.

Giyim seçiminde, kendi kendinize karar vermeyi öğreniniz.

Sosyal ve ekonomik koşullara göre, giyim seçimine özen gösteriniz.

Bilgınızı ve becerınızı ortaya cıkarmak istiyorsanız yazardan destek alın.

GSM ; 05079453299