Kişiye bağlı ve özgüveni yüksek olan.Seyahat engeli olmayan, insanlarla iletişimi güçlü.Fotoğraf çekebilen ve insanlara karşı güven uyandıran kişilik sahibi.İnsanlarla iletişim kurarken sıkıntı çekmeyen ve iletişimini güçlü tutan kişiye Asistan Sekreter denir.

 

 

 

 

 


 

Day in the Life of Adult Woman

ASİSTAN SEKRETERİN GİYİM SANATI VE KİŞİSEL GÖRÜNÜM

1-KİŞİSEL GÖRÜNÜM DEĞERİ

Kişisel psikolojinin doğal bir eğilimi olarak her birey, güzel ve çekici görünmek, süslenmek eğilimindedir. Süslenme eğilimi, insanlık kadar eski, insanlıkla birlikte ortaya çıkmış bir gereksinmedir. Çok öncelerden beri ilkel insanlar, çıplak bedenlerini, renkli çamurlarla süslenmeye başlamışlardır. Hayvan postlarına bürünen; boynuna, hayvan dişlerinden yapılmış kolyeler takıp, kendi görüntüsüne sularda bakan ilkel kadının amacı, güzel  olmaktı.

Eski Giritlerde de, kadın ve erkeğin zarif ziynet eşyaları kullandıkları, kendilerini güzelleştirme ve birbirlerine güzel gösterme eğiliminde oldukları, kaynaklardan öğrenilmiştir.

Güzel olma ve süslenme tutkusu, çağlar boyu değerinde hiçbir şey yitirmeksizin süregelmiştir. İncelendiğinde, oldukça zengin bir tarihçesi olan bu tutku, bundan böyle de, değerinden hiçbir şey yitirmeksizin, sürüp gidecektir.

 

 


Giyimin Sosyal, Psikolojik ve Fizyolojik Değeri:

Giyim çalışmaları, özellikle, son zamanlarda birçok ekonomist, sosyolog ve psikolojların dikkatle üzerinde durdukları bir konu olmuştur. Giyim ihtiyacı için, şu konuları ileri sürmüşlerdir: Birincisi,  korunma, ikicisi, utanma ve örtünme; üçüncüsü, süslenme.

Üstünlüğünü, karşısındakilerine veya başkalarına inandırmayı başarmak; hayranlık kazandırma ve kendine güven sağlamak için giyilmiştir.

Menninger Clinic giyimin insan hayatında, önemli bir rol oynadığını söylemiştir.

Giyimin, kişi üzerinde kesin bir psikolojik etkisi vardır. Spor giyinmiş, blucin pantolonlu bir genç kız, gerektiğinde yerde oturabilir; fakat, aynı genç kız, saçını yaptırdığı  ve bir gece elbisesi giydiği zaman, daha kibar ve daha zarif davranmak zorunda kalacaktır. Çekici olmak için, kişinin, iyi giyindiğinden emin olmasına ve kendisine güven duymasına gerek vardır. ‘’İyi bir çeki düzen, kendine güvenin esasdır.’’

Giyim ile parasal durum arasında da, yakın bir ilişki vardır. Bu nedenle giyim, kişi ve aile bütçesine önemli bir yer tuta. Giyim gideri, birçok faktörlerin etkisi altında birlikte, özellikle, kişi ya da ailenin gelirine paralel olarak değişmektedir.

Güzel ve iyi giyimli görünebilmek için, sadece iyi giyim seçmek yeterli değildir. Para gücünüze uygun giyim alabiliyorsanız ve aldıktan sonra bakımına dikkat ediyorsanız, fiziksel yapınız ve kişiliğinize, aynı zamanda giyilecek yere göre seçebiliyorsanız, iyi giyiniyor sayılırsınız.

Giyimimizin bakımına dikkat eder ve iyi kullanırsak, giyimimizden iyi düzenli ve çekici bir görünüş vermesini bekleyebiliriz.

Bilginizi ve becerinizi artırmak istiyorsanız yazardan eğitim ve desdek alın.

GSM : 05079453299

 

 


ASİSTAN SEKRETERİN DAHA ÇEKİCİ OLMASINI SAĞLAMAK İÇİN NE YAPABİLİRSİNİZ?

Daha çekici olabilmenin, elbet bir sırrı, bir yolu veya bir yönetimi vardır.

Çekicilik, soyut bir kavramdır. Kişiye, topluma, gelenek ve göreneklere, uygarlık ve kültür düzeyi ile çevreye göre değişir. Bu nedenle, çekiciliğe ilişkin pek çok şeyler söylenebilir, çok yönlü eleştiriler yapılabilir. Çekicilik kavramında genelde ortak bir görüş, ortak bir değer ölçüsü saptamak ve daha çekici olabilmenin sırrını çözümlemeye çalışmak akla, en uygun yoldur.

Çekici, alımlı ya da güzel olma, yüz güzelliği, vücut güzelliği veya modaya uygunluk yada güzel giyim olarak düşünülebilir. Çekicilik, alımlılık veya güzellik, yüz görüşünün, vücut  yapısının, konuşmanın, ses tonunun, tavır ve davranışların, çevreye ve giyenin kişiliğine uygun ve yakışan uyumlu bir giyim ile pekişmesi ve tamamlanmasıdır. Daha çekici olmak için, kendinize yakışan ve uygun olan giyimin eçimi gerekmektedir.

Kendiniz ve vücut yapılarınızla ilgili ölçü ve özellikleri bilmeden, sizin için en iyi olanına karar veremezsiniz. Giysilerinizi, hangi ölçülere göre seçeceksiniz? Saçınıza, nasıl bir biçim vereceksiniz?  Nasıl bir makyaj yapacaksınız? Seçtiğiniz elbise, yaptığınız saç şekli ve makyajınızla, kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Çeki-düzen ve iyi giyim seçimi, doğal güzelliği daha çok arttırabilir. Kuşkusuz herkes güzel olamaz; fakat herkes, görünüşünü güzelleştirebilir ve daha çekici olabilir. Genç ve yetişkinler üzerinde yapılan bir incelemede, çekici ve alımlı kişilerden birçoğunun fiziksel özelliklerine uygun giyim seçimine dikkat etmek ve kişisel bakımlarına özen göstermekle, çekici ve alımlı görünüşlerini artırdıkları ileri sürülmüştür.

Kendinize uygun bir giyim planınız olsun.

Kişiliğinizi dikkate alarak, çekici giysiler giyiniz.

Moda olan giyimden, sadece size uygun olanını seçme yeteneğini geliştiriniz.

Giyim seçiminde, kendi kendinize karar vermeyi öğreniniz.

Sosyal ve ekonomik koşullara göre, giyim seçimine özen gösteriniz.

Bilgınızı ve becerınızı ortaya cıkarmak istiyorsanız yazardan destek alın.

GSM ; 05079453299

 


 

Asistan Sekreter Nasıl Olmalı ?

Giyim de şık ve bakımlı olmalı

Tatlı dilli olmalı

Dinlemesını bilen

Karşisindakini inandıran

Kişiye bağli

Karar verebilen

Saygili

Guven veren

Hedefine odaklaşan

Yöneticin işlerini duzenliyen

Özguven olan

Yöneticin eli gözu kulaği olan

sırdaş olan

Seyhat engeli olmayan

Resturnat Hotel bilgısı olan

Gürgu kurallarini bilen

Aklini ve bilgisini Yönetici için kullanan

Wep sitesını guncelleştiren

Araç  kullanmasini bilen

Yabanci yıl olan

sabirli azimli mucadeleci

kayıtların gunluk tutan

ileride kıtaplaştıran

Yazardan destek veya seminere katılmak için bize ulaşın.

GSM ; 0507 9453299


 

Asistan sekreterın Sağlıklı Oluşu:

Sağlığı yerinde olmayan kişinin bu duygusu, yüzüne yansır. Parlak gözler, yumuşak ve berrak bir ten, canlı parlak saçlar, rahat ve alımlı davranışlar, yapay araçlarla sağlanamaz. Makyaj, hastalığı örtmek için bir maske olabilir. Eğri ve kambur olan bir vücutta, giyim iyi durmaz; kişi alımlı görünmez. Hasta bir vücut, kesinlikle güzel görünemez.

Yazardan eğitim desteği almak için ;

GSM ; 0507 9453299


 

ASİSTAN SEKRETERLER KENDİNİ GÜZELLEŞTİRME  YÖNTEMLERİ

Çekici olmak ve ilginç görünüm sağlamak için, bazı teknik bilgilere gerek vardır. Çağımızda, yalnız güzel olmanın önemi yoktur. Bugün ki toplumlarda, canlılık ve çekiciliğin yanında güzellik, yüzeysel kalır. Günümüzün akıllı insanı, güzelliğin gerçek olan güzelliğin, kişinin davranışı ve her şeyi ile uyumlu ve anlamlı olmasından geldiğini bilir.

Zeki kadınlar, kendilerine güzel bir görünüm sağlamak için, bir çok yöntemler kullanırlar. Bugünkü güzellik, doğa vergisi olmakla birlikte, beceri ve çaba gerektirir. İyi giyim ve makyaj, güzel görünüm için gereklidir.

Kişisel görünüşünüzü nasıl etkili duruma getireceğinizi, kendinize nasıl bakacağınızı, böylece daha düzenli, daha güzel ve daha çekici bir görünümü nasıl sağlayabileceğinizi düşünmelisiniz.

Sizi siz yapan siz olacaksınız

okuyarak becerinizi tatlı dilinizi kullanmasın geliştirin.

Yazar’dan bilgi ve destek almak için

GSM ; 05079453299


 

ASİSTAN SEKRETERİN KİŞİSEL BAKIM, KİŞİSEL GÖRÜNÜMÜ

İyi ve güzel görünmenize yardım edecek bilgiler bulacaksınız. Eğer şimdiden kendinize bakma alışkanlığını kazanırsanız, yaşlandığınızda, gençleşme yöntemlerine başvurmayacaksınız.

Kişisel görünüm, giyim kadar önemlidir. Her insan, güzel görünmeyi ister. Kişi, ne kadar güzel ve değerli giysiler de, kişisel bakımına önem vermedikçe, etkili olamaz. İyi bakım, tepeden tırnağa kadar sağlıklı, düzenli ve temiz görünmektedir.

 

 

Kişinin:

 1. Sağlıklı oluşu;
 2. Temiz ve canlı cildi;
 3. Bakımlı, parlak saçları;
 4. Parlak, canlı gözleri;
 5. Temiz beyaz dişleri;
 6. Bakımlı elleri;
 7. Bakımlı ayakları;
 8.  İyi giyim;;
 9. Konuşurken, ses tonunu ayarlaması;
 10. Doğal ve düzenli duruşu;
 11. Düzenli ve uyumlu yürüyüşü;
 12. Doğru oturuşu, kişisel görünümünü etkileyen özelliklerdir.

Yazardan eğitim ve destek almak için

GSM ; 0507 9453299

Show Buttons
Hide Buttons