Dünyadaki canlı varlıkların çoğu aynaya baktıklarında kendilerini anlayabilirler, fakat “Ben kimim?” “Nereden Geldim?” “Nereye gidiyorum?” sorularını yalnızca sorar. Özbenliğiniz, hayatınızın yolunu çizer ya da yaşantınızı başkasının kontrolü altına sokar.

Pasaportunuz verilmiştir; yani bilgi, gördüğünü anlamak, insanın en önemli bilgi aygıtıdır; algılayışın nasıl kontrol edilebileceği ise “Güç” demektir. Bu, sizin kişisel ve mesleki başarını ve mutluluğunuz için esas noktadır.

Hayatınızı değiştirme ya da düşünüzün peşinden gitme ihtiyacı yeterince güçlendiğinde, bu yoğunluk kendini her şeyden büyük bir güce bağlar. İşte koşulların, zamanlamanın, şeylerin, insanların ve yerlerin sadece kendi yarattığınız kaderinizi değil, zaman içindeki anınızı da ifade etmenizi ve yaratmanızı sağlamasına izin veren bu güçtür.

Bilgi yoksa “Pasaport” da yoktur ve “Gücünüz” zaman sınırı olmayan başka bir düş olmaktan ileri gidemez. Hayatınız yine yerine getirilmeyen bir vaat olur. Bu, sizin hayatınız! Bu sizin Güce Pasaportunuz.

Başarı Nedir?

İki tür başarı vardır. Biri çok ender bulunur. HiçKimsenin beceremediğini yapabilen bir avuç insanın başarısıdır, buna deha denir. Fakat başarı dediğimiz şeyi kazanan sıradan insan, dahi değildir. O, sadece başkalarının da sahip olduğu sıradan nitelikleri biraz daha fazla geliştirilebilmiş biridir. Theodore Roosevelt

Sız mesleğe onem verırsenız okuyup kendı becerılerın geliştırırsenız,kuruluşunuza faydalı ınsan olursunuz.

Sizi siz yapan, siz olacaksınız.

Sevgi ve Saygılarımla,

Hoşça kalın

Ayson Karabağ

ayson_karabag@hotmail.com

0532 3910934