Çok isinizin oldugu yada telefonda konusmanin hiç içinizden gelmedigi zamanlarda nedense hep biri arayi verir. Telefonu kabalasmadan ama çabuk bir sekilde kapatmak için tabiki dürüst olup çok isinizin oldugunu söyleyebilirsiniz. Ama bazi kisiler bunu söyleyemez ve bazilarida telefonda  duymaktan hoslanmaz. Iste bu durumlar için size etkili bazi taktikler öneriyoruz.

Teknolojiyi Suçlama
Tam telefon konusmasinin ortasinda “Aman Allahim bilgisayarimin ekrani karardi, olamaz yoksa raporum uçtu mu?” diyerek çiglik atin ve aceleyle “Kapatsak olurmu ben seni ararim.” deyin. Bahane olarak baska elektronik aletleride kullanabilirsiniz.

Hava Bahanesi
Arkadasiniz yeteri kadar uzakta oturuyorsa hava degisimleri çok güzel bir bahanedir. Kapatmak için yagmur basladigini ve balkonda çamasirlariniz oldugunu söylemeniz yeterli olacaktir. Ancak iki sokak öteden arayan arkadasiniza bu yalani atarsaniz sizi bir daha asla aramayacaktir.

Ptt’yi Suçlayin
Hiç bir telefon sirketi yüzde 100 iyi çalismaz. elinize bir parça hisirdayan kagit alin ve ahizenin yaninda burusturarak ses çikartin. Sonra arkadasinizin sesini mükemmel duymaniza ragmen “Alo, alo ordamisin? Ne oldu simdi bu telefona yaa” gibi birseyler söyleyin, son olarakta “Inanmiyorum hatlar kesildi” deyip kapatin. Bu kadarini söylemeye cesaretiniz yoksa söylediklerini yanlis anlayin ve durmadan sesinin gelmediginden yakinin.

Acil Bahaneler Bulun
“Tabi son bodrum tatilini çok merak ediyorum ama tam dus aliyordum, saçimi boyuyordum, röfle yapiyordum.”

Yalniz Degilmissiniz Gibi Yapin
Bunda küçük bir tehlike vardir, evde erkek arkadasinizin oldugunu ima ederseniz, telefonu kapatirsiniz ancak yarin tekrar aradiginda bütün detaylari ögrenmek isteyecektir.

Evde çocuk Olduguna Inandirin
Telefonla konusurken birdenbire “Dur! dur! o vazoya dokunma!” diye bagirin. Arkadasiniza da komsularinizin küçük çocuklarini size emanet ettigini söyleyin. Ama lafi fazla uzatmayin.