Yönetici Sekreterlerın Aksesuarlari Çok Onemli

0
479

Yönetici Sekreterlerın Aksesuarlari Çok Onemli

Sizler şirketin vitrimi siniz.

Aksesuarlar görüntümüzü tamamlayan en önemli unsurdur. Ancak  renk uyumu olsa dahi abartıya kaçmamak gerekir. ‘Takmış takıştırmış.’ Olmayın.

Ciddi ve güvenilir görünümü sarsan; ses çıkartan, dikkat dağıtan çok parıltılı, renkli ve aşırı büyük aksesuarlar ( kemer, kolye, küpe, broşlar vb.) kullanılmamalıdır. Gümüş ve inci, aksesuar seçiminde en idealidir. Deri ya da bez bileklikler, halhal, sıra sıra boncuk/bilezik/küpeler profesyonel  imaj ile bağdaşmayan aksesuarlardır.

Profesyonel görüntü deyince akla ilk gelecek şeyler, bayanlar için tek sıra, kısa inci kolye, erkekler için ise zarif modelli kol düğmeleridir. Mutlaka edinmeli ve resmi toplantılarda giyeceğiniz takım elbise ya da tayyörünüzü bu aksesuarlarla tamamlamalısınız.

Siyasi ve dini sembol içeren arma, rozet, takı ise hiçbir şekilde kullanılmamalıdır. Kravat seçiminde desenine dikkat edilmeli; parlak, göz alıcı renklerden, çok karışık desenlerden, komik karakterlerin kullanıldığı kravatlardan kaçınılmalıdır. Kravat deseninin gölek deseniyle uyumlu olması da önemlidir. Ceketinizin sol cebinde süs mendili varsa, kravatınızın mendil deseniyle uyumlu olmasına dikkat edin. Desen olarak diyagonal çizgililer, ekose ve mikro desenliler seçilebilir; ancak kesinlikle ince ve küçük desenler tercih edilmelidir.

Kravat boyu önemlidir. Kravatın ucu kemerimizin alt hizasını geçmeyecek şekilde, tam kemer tokanızın üstüne gelmeli. Kemer illaki olmalıdır.

Kravat için geçerli desen ve renk kuralı fular, eşarp ve şal için de geçerlidir. Fular, kıyafetinize resmiyet katan aksesuarlardan biridir, ancak aynı şey şal için söylenemez. Kalın, geniş ve yünlü şalların vereceği tek mesaj, çalışma ortamınızın ne kadar soğuk olduğudur.

Çanta kıyafetinizle uyumlu olmalıdır. Kıyafet rengi olarak önerilen renkler çanta seçiminde de dikkate alınabilir. Siyah renk bu anlamda en uygun seçim olacaktır.

Alişveriş yaparken…

  • Kilonuza, boyunuza, vücut ölçülerinizin orantılarına göre kıyafet seçin. Kusurlarınızı ön plana çıkaran kıyafetlerden kaçının.
  • Alacağınız kıyafetin elinizde bulunan kıyafet ve aksesuarlarınızdan en az 3 tanesi ile uyumlu olmasına.
  • En az 3 mevsimde ve 3 farklı ortamda giyebilmesine dikkat edin.
  • Bu kriterlere uymayan kıyafetleri almayın.
  • İndirim zamanlarını takip edin. Acelesi yoksa bekleyin, indirime girdiğinde alın.
  • bire bir yazardan eğitim almak istersenızı iletişim bilgısı 0532 3910934