Yönetici Sekreterlerin Bakım Ve Temizlik

0
465

Yönetici Sekreterlerin Bakım Ve Temizlik

Baylarda Saç ve ense tıraşında düzenli ve temiz olunmalı; sakal tıraşı her gün mutlaka düzenli olarak yapılmalı. Saç kesiminiz abartılı ve sıra dışı olmamalı. Jöle, briyantin gibi saç şekilcilerinden aşırıya kaçmayın.

Bayanlarda saçlar temiz, düzgün kesimli, taranmış ve toplu olmalı. Atkuyruğu yerine topuz tercih edebilirsiniz. Büyük, parlak, renkli tokalar ve taçlardan kaçının. Dağınık bırakılmış saçlarda fön imajınızı güçlendirecektir. Aşırı kabartılmış, jöleyle yıkanmış, gözü kapatan modellerden kaçınmalısınız.

Vucüt, el yüz ve diş temizliğinde titiz olunmalı. Tırnaklar temiz, bakımlı ve göze batmayan uzunlukta olmalı. Tırnak cilası kullanıyor iseniz, açık renk ve pastel tonlar tercih edilmelidir. Asla, cilası dökülmüş, kırılmış, yıpranmış tırnaklarla dolaşmayın.

Parfüm veya tıraş losyonu ferahlık vermelidir. Yoğun ve ağır kokulardan uzak durun; unutmayın, en güzel koku taze, hafif sabun kokusudur. Kıyafetinize sinmiş yemek ve sigara kokuları için ise koku giderici sprey kullanabilirsiniz.Aşırı makyaj yapılmamalı; makyaj sade ve pastel tonlarda olmalıdır. Makyajınızı gün içinde tazelemeye çalışın, akmış ve dağılmış makyajla dolaşmayın. Makyajınızı temizlemeden yatmayın ve ertesi gün asla temizlenmemiş makyaj ile işe gelmeyin.

Dövme, geçici dövme, kına, piercing, hızma gibi uygulamalardan kaçının.

Kumaş mendil kıyafetinizin bir parçası olabilir ama aksesuar amacı dışında kullanılmamalıdır. Diğer zamanlarda tek kullanımlık kağıt mendillerin kullanılması gerekir.

Asistan serketer mesleğinde  eğitim için bilgı  0532 3910934