YÖNETİM TEORİSİNE İLİŞKİN ALINTILAR

0
289

Sizden daha akıllı olan kişileri, işe almaktan korkmayın.Hatta sizin daha iyi görünmeniz ve yetenek uzmanı olarak tanınmanızı sağladığı için; bu kişileri özellikle işe alın.

 

Terfi etmeniz sizi daha akıllı yapmaz ama terfi etmek istiyorsanız asla yeri doldurulamaz bir yönetici olmayın; aksi takdirde bu sizin terfi etmenize engel olacaktır.

 

Astlarınızın geleceğiniz üzerinde sizin bağlı olduğunuz işlerden daha önemli rol oynarlar. Sizin onlara verdiğiniz direktifler; onların mükemmel performans göstermelerine neden olacak, bu da konumunuzu yükseltecektir ve astlarınızı eleştirdiğinizde “zorunda oldukları için”, onları övdüğünüzde ise “istedikleri için” daha çok çalışırlar.

 

Eğitim sürecimiz sona ermiş olabilir; ama öğrenim sürecimiz hiçbir zaman sona ermez.Bu yüzden hiçbir zaman bilginizin yeterli oldunu düşünüp kendinizi başka bilgilere ve kültürlere kapatmayın, her zaman yeni bilgiler öğrenmeye açık olun ve kendinizi her zaman geliştirmeye çalışın.Okudukça ve araştırdıkça göreceksiniz ki hayatta bilmediğiniz ve öğrenmeniz gereken daha çok şey var.

Sizi siz yapan, siz olacaksınız.

Sevgi ve Saygılarımla,

Hoşça kalın

Ayson Karabağ

ayson_karabag@hotmail.com

0532 3910934