Asistan Sekreterlerin Rütbeleri Ve Görevleri Nelerdir?

Bu meslekte profesyonel olmak için özgüvenli, şık, iletişimi iyi, soğukkanlı, esprili, anlayışlı, görev sorumluluklarını bilen, disiplinli, sorunlara pratik çözümler bulan, nezaket kurallarını iyi bilen, mesleğin teknik kısmında bilgili olmanız gerekmektir. Bu sektörde Bilgili, akıllı, becerikli olduğunu hissettiren, kalitesini masaya koymasını bilen, işinde profesyonel olduğunu şıklığı ve konuşmasıyla gösteren aranır.

Sekreterlik, seçici davranışlarda bulunan, görev ve sorumluluklarını bilen bu mesleği de iyi temsil eden, model olanların elinde altındır, elmastır, gümüştür.

Hangisi size yakın geliyorsa kendinizi o dalda geliştirmeli, işin sırlarını öğrenmeli, okuyarak veya 2 günlük eğitimlere katılarak hedeflediğiniz kuruma girerek başarılı olabilirsiniz.

Asistan Sekreterlikte huzurlu, başarılı olmak istiyorsanız uzmanından eğitim almalı, okuyarak becerilerinizi geliştirmeli, masanızda ve çantanızda gerekli kaynak kitapların olması gerekmektedir.

 

Yönetici Sekreter Tanımı

Yönetici sekreterler, üst düzey kararların verildiği ve izlenecek politikaların saptandığı ortamda görev yaparlar. Yönetici sekreterler, yöneticilerin diğer kurumların yöneticileriyle, halkla ve kuruluşun diğer çalışanlarıyla bağlantısını kurma durumundadırlar.

Ticari sekreterler, ticari işletmelerin çalışmalarında, yönetimin ve yöneticilerin yazışma, iletişim ve diğer sekreterlik hizmetlerini yürütmekle görevli büro elemanlarıdır.

 

Asistan Sekreterler Tanımı

Amacını anlayan, başarıya ulaşılması için kendi katkısının da önemini kavrayan, liderlik ve beşeri ilişkiler duygusuna sahip bir kişi olup, sağlıklı bir iletişimi yerine getirirken, yöneticisinin diğer birim ve kuruluşlarla olan ilişkilerini organize eden kişi anlamına gelmektedir.

 

Hukuk Sekreteri Tanımı

Günümüzde önemli ve ayrıcalıklı yeri olan mesleklerden biri de, yargı konularındaki görevlerdir. Yargı konularının kendine özgü bir dili ve ayrı bir anlayış isteyen konumu olduğundan bu mesleğin sekreterlik hizmetlerini yürütebilmek için, bu sistemi bilmek ve anlamak gerekmektedir.

Hukuk sekreterliği, yargı organlarında çalışan yönetici, suçlayıcı, yargılayıcı ve savunucu kişilerin haberleşme, yazışma, dosyalama, arşivleme hizmetini kendine özgü olan hukuki kavramları, deyim ve terimleri anlayarak yürütmelidir. Bunun yapanlara da hukuk sekteri denir.

 

Tıp Sekreteri Tanımı

Tıp sekreterliği yapmak için uzmanlaşmak gerekir. Çünkü tıbbi birçok kelime ve terim öğrenmek gerekir. Doktorların yanında çalışması gerekir. Özellikle hasta karşılama rolü de üstlenir.  Hasta ile gelenler moralleri bozuk, üzgün, telaşlı olur. Bu insanları anlayan, soğukkanlı olan, konuşmasına dikkat eden, onları anlayan hoş görülü biri olmalı.

 

Teknik Sekreter Tanımı

Endüstriyel ve yönetimle ilgili işleri üstlenirler. Genellikle mühendislerin teknik asistanı durumunda bulunurlar. İşleri telefona bakmak, gelen müşteriyi dinlemek sorunlarını çözmesine yardımcı olmaktır.

 

Emlak Sekreteri Tanımı

Uluslararası ekonomi için çok önemli bir kaynak olan alım- satım konusunda müşteriyi karşılamak, ikramda bulunmak, isteklerini dinlemek, bilgi vermek, bilgi almak köprü olmak, yapmaları gerekenler arasındadır. Alım satım kurallarını bilmek sözleşme yapmak sözleşmeyi imzalatmak, bir suretini müşteri vermek okutarak imzalatmak da görevleri arasında yer alır.

 

Muhasebeci Sekreteri Tanımı

Sekreterlik tekniklerini bilmenin yanı sıra muhasebe hakkında bilgili olmak, planlı olmak, muhasebe programını bilmek, sır tutmasını bilmek, sık sık sosyal olayları takıp etmek, iş planı yapmasını bilmek, ödemeleri sıkı takıp etmesini bilmek, müşteri ağırlamasını bilmek, gereken dokümanların zamanında hazır olmasını sağlamak görevleri arasındadır. Muhasebeci sekreteri dikkatli olmalıdır, unutkanlığa yer yoktur.

Yazardan Eğitim ve Sertifika

AYSON KARABAĞ

Cumartesi, Pazar  2 gün saat 9.30’dan 17.00’a kadar yemekli eğitim

İlk gün zihniniz temizlenecek, 2. gün yapacağınız işlerin sırları, kalıpları öğretilecektir. Yöneticilerin  dilinde konuşma ve yöneticileri yönlendirme yöntemlerinin sırları  öğretilecektir.

Kayıt için 0507 9453299  whatsapp hattı 0532 3910934  şirket 0212 4664912  ayson_karabag@hotmail.com

CEVAP VER